پنجشنبه 24 خرداد 1403
اختتامیه هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر برگزار می‌شود بازگشت

اختتامیه هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر برگزار می‌شود 

مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شنبه ۸ اسفندماه در تالار وحدت برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر، تالار وحدت ۸ اسفندماه از ساعت ۱۸:۳۰ میزبان مراسم اختتامییه هشتمین جشنواره تجسمی فجر خواهد شد. در این مراسم که با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجید ملانوروزی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی فجر و جمعی از مسئولین و هنرمندان برگزار می‌شود؛ برگزیدگان این رویداد هنری در بخش مسابقه، فجر ملی، مستندهای تجسمی و پژوهش معرفی خواهند شد.

در این مراسم به رسم همه ساله جشنواره هنرهای تجسمی فجر در بخش مفاخر هنری از هنرمندان پیشکسوت و باسابقه کشور در شاخه‌های مختلف هنری تجلیل و تندیس طوبای زرین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به همراه مدالیوم این جشنواره به آنها اهدا خواهد شد.

هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از ۹ بهمن ماه سال جاری با برپایی نمایشگاه بخش مسابقه این رویداد با نگاه به هنر معاصر ایران در موسسه فرهنگی هنری صبا فرهنگستان هنر افتتاح شد و با استقبال گسترده علاقمندان به هنر روبرو شد.

این جشنواره در بخش "فجر و هنر ملی" میزبان آثار نگارگری و خوشنویسی بود که این نمایشگاه نیز در فرهنگسرای نیاوران برپا شد. نمایشگاه "گنج رضوان" با نمایش آثاری با موضوع امام رضا (ع) در موزه فلسطین، بخش فیلم‌های مستند تجسمی فجر در موزه هنرهای معاصر تهران و بخش همایش "هنر معاصر ایران و جهانی شدن" با حضور جمعی از هنرمندان و پزوهشگران از دیگر بخش‌های هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بود.

لازم به یادآوری است مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر فردا ۸ اسفندماه با معرفی برگزیدگان این رویداد هنری در تالار وحدت برگزار می‌شود؛ اما نمایشگاه این رویداد تا ۱۷ اسفندماه در موسسه صبا میزبان علاقمندان خواهند بود تا از آثار برگزیده این جشنواره دیدن کنند.

تاریخ خبر:  1394/12/06